ב-folyou תוכלו לנהל בעצמכם "הפניות 301" מבלי להזדקק לשירותי מתכנת, מתוך ממשק הניהול.

הפניה (redirect) מסוג 301 מעבירה את הגולש מכתובת מסוימת באתר לכתובת אחרת, באופן אוטומטי, ומלמדת את מנועי החיפוש כי זוהי ׳הפניה קבועה׳. כלומר הדף הישן איננו - אך הנה - זה הדף החדש המקביל.

מתי לרוב משתמשים בהפניות 301

1. במעבר מאתר קיים (שכבר אונדקס במנועי החיפוש) לאתר חדש שבו מבנה כתובות האתר שונה (האתר הישן והחדש צריכים להיות על אותו דומיין כדי לבצע את ההפניה).

2. כאשר משנים כתובת url של דף משמעותי באתר שכבר אונדקס בגוגל וצבר כוח כדף נחיתה ממנועי חיפוש.


לדוגמה:

נניח שכתובת עמוד האודות באתר הישן שלנו היתה:

http://www.folyou.co.il/index.php/אודות/אודותינו

באתר החדש, שגם הוא נמצא תחת הדומיין folyou.co.il, החלק השני של הכתובת (שמופיע אחרי שם הדומיין), כבר שונה לגמרי:

http://www.folyou.co.il/he/about#!about

על מנת שהגולשים לא יגיעו בטעות לכתובת הישנה ויקבלו הודעת שגיאה, אנו צריכים ללמד את מנועי החיפוש מה הכתובת של העמוד החדש, שבו נמצא התוכן המבוקש. את הפעולה הזו ניתן לבצע בקלות ישירות מתוך ממשק הניהול של האתר שלכם.


אז איך מנהלים הפניות 301? זה פשוט!

במערכת הניהול, היכנסו לתפריט הגדרות > הפניות 301.

הזינו בשדה הראשון את כתובת הדף המקורי (הישן) במלואה, ולמטה את הכתובת החדשה שאליה יופנו מן הכתובת הישנה.

שימו לב - כתובת המקור וכתובת ההפניה צריכות להיות שתיהן עם תחילית של www או שתיהן ללא www. יש להקפיד על אחידות בכתובות בעת יצירת ההפניות.

אם האתר מחובר ל-https ואתם מבצעים הפניות 301, חשוב גם בכתובת המקור להכניס את כתובת ההפניה כולל https (אפילו אם האתר הקודם שלכם לא היה מחובר ל-https).

הוספת הפנית 301

לשמירת ההפניה לחצו ׳הוספת הפניה׳.

חזרו על פעולה זו עבור כל הפניה חדשה שתרצו ליצור.


מה קורה אם כבר עברתם לאתר החדש ואינכם יודעים מה היו הכתובות באתר הישן?

חפשו בגוגל את הביטוי: כתובת-האתר-שלכם:site

ולחצו על enter. שימו לב, שלאחר הנקודותיים - אין רווח. הקפידו לרשום את כתובת האתר המלאה. למשל בדוגמה שהשתמשנו בה לעיל, הביטוי שנרשום בחלון החיפוש יהיה: "site:www.folyou.co.il". לאחר שתלחצו על אנטר, התוצאות שמנוע החיפוש יציג יהיו כל העמודים באתר הישן שלכם שאונדקסו על ידו.

טיפ חשוב! מומלץ מאוד להעתיק את הכתובות מהן ואליהן אתם רוצים להפנות, באמצעות סימון הכתובת, העתקה והדבקה - ולא באופן ידני, על מנת להימנע מטעויות הקלדה.

אזהרה חשובה: אף על פי שנראה כי מדובר בפעולה פשוטה, כל טעות קטנה עלולה לגרום נזק לקידום האתר שלכם, לכן - אם אין לכם מושג על מה מדובר - עדיף לא לבצע שינויים כלל. פנו למקדם האתר שלכם או חפשו מידע נוסף בנושא לפני ביצוע השינוי.